Hedvábí

Hedvábím nazýváme přírodní ušlechtilé vlákno, které je tkané z vlákna pocházejícího ze zámotků bource morušového. Z něj se pak zhotovují  hedvábnické tkaniny.

  • Dupion - tužší látka střední hmotnosti s nepravidelným rustikálním povrchem. Efektní zesílená místa vznikají použitím přízí dupion nebo přízí divokého hedvábí. Používá se na dámské šaty, saka, kostýmy.
  • Shantung - tužší látka menší hmotnosti. Při tkaní se používají tzv. šapové příze (odpad přírodního hedvábí), které svojí nepravidelnou hrubostí vytvářejí plastický povrch tkaniny. Používá se na dámské šaty, saka, kostýmy.
  • Buretové hedvábí - má hrubý nestejnoměrný rustikální povrch. Používá se na dámské šaty, kostýmy.
  • Šifon -  vyznačuje se svojí jemností a lehkostí, je průsvitný a průhledný, lehce splývavý. Je vhodný na dámské šaty, rozevláté sukně, tuniky, halenky, šály.
  • Satén - lehká splývavá jemná tkanina s lesklou lícní stranou. Pokud je s příměsí elastanu, je lehce pružný a umožňuje větší volnost pohybu. Jeho použití je nejčastěji na zhotovení dámských šatů, halenek.
  • Organza - je charakteristická svojí tuhostí, je lehká průhledná průsvitná. Vhodná pro dámské šaty, sukně.
  • Ponžé - hedvábnická tkanina tkaná v plátnové vazbě, je jemná, hustá a neprůhledná, velmi malé hmotnosti. Vhodná pro halenky, dámské šaty a spodní prádlo.

V naší nabídce najdete

různé druhy hedvábí v jednobarevných provedeních. Hedvábné satény s nádhernými tisky v různobarevných kombinacích pro vás dovážíme z Itálie, kde jsou vyráběny vždy pro aktuální módní sezónu podle návrhů světoznámých módních návrhářů. Aktuální nabídku najdete na našem e-shopu.

Vybrali jsme z našeho sortimentu hedvábných látek

Copyright © 2010 - 2017 TextilForum.cz

Eshop vytvořil Webový servis