Úplet

Úplet nebo pletenina je pružná textilie, která vzniká provlékáním jednotlivých oček nití. Pro jejich výrobu se používají příze bavlněné, viskózové nebo syntetické, často s příměsí elastanu, který zvyšuje jejich pružnost.

V naší nabídce najdete

široký sortiment úpletů jak v jednobarevném provedení, tak s nejrůznějšími potisky, kanýry, holografickým efektem či pošité flitry.

Aktuální nabídku úpletů najdete na našem e-shopu.

Použití úpletů

na výrobu šatů, triček, plavek, dresů, šál, mikin

Definice - pletenina, úplet

Pletenina, úplet - plošná textilie, vytvořená postupným ohýbáním jednotlivých nití v kličky a vzájemným provlékáním, čímž vznikají jednotlivá očka, spojená provlečením. Pleteniny rozdělujeme do dvou základních skupin: a) zátažné p., u nichž je řádek vytvořen z jedné nitě, která přechází z hotového řádku na nový řádek oček. Charakteristickým znakem je způsob párání, jež musí probíhat po řádcích, od prvního horního proti směru pletení. Tímto způsobem lze rozpárat každý kus zátažné p. na jednotlivé nitě. b) osnovní p., u nichž je řádek vytvořen ze svislé soustavy nití. Nitě probíhají pleteninou ve směru svislém, ve kterém je pletenina obtížně paratelná vždy proti směru pletení.

Vybrali jsme z našeho sortimentu úpletů

Copyright © 2010 - 2017 TextilForum.cz

Eshop vytvořil Webový servis